Abukartu Logotipas

#31 Kelionė į Los Andželą (Los Angeles)

Neseniai sugrįžome iš savo atostogų, kol dar įspūdžiai visai švieži ir neišblėsę, norime pasidalinti patirtomis akimirkomis.

Aišku prieš kelionę pasidarėme savo atostogų planą žemėlapyje. Galite žvilgtelėti į mūsų lankytinas vietas 

Atstumai žiūrint žemėlapį atrodo nedideli, tačiau iš tikrųjų mūsų viešbutis buvo 10-30 km atstumu nuo mūsų norimų aplankyti vietovių, taigi 4-5 valandas kasdien praleisdavome vien viešajame transporte arba belaukdami jo atvykstant 🙂 Atrodo nemažai, bet mūsų diena prasidėdavo apie 9 val ryto ir baigdavosi 12 val vakaro.

Na bet dabar smulkiau apie kiekvieną dieną.

1 diena (Antradienis. 4.12) – Santa Monica ir Venice Beach

Skrydis iš Čikagos buvo anksti 6:02, skrydis trunka 4 valandas, bet dėl laiko skirtumo sutaupėme dvi valandas ir į Los Andželą atvykome 8 val ryto. Kadangi buvome su kuprinėmis toli niekur keliauti nesinorėjo, tad pirmą dieną nusprendėme praleisti paplūdimiuose. Žiūrint žemėlapį paplūdimiai atrodė visai arti, tačiau truputį paklydome ir kol nusigavome iš oro uosto į paplūdimius praėjo trys valandos. Ne veltui pasiklydome, Los Andželo oro uostas yra antras JAV (Atlantos yra pirmas) pagal pervežamų keleivių skaičių. Išėję iš oro uosto tikėjomės rasti stotelę su autobusu bent į miesto centrą, paklausę vieno iš darbuotojų kaip patogiau nusigauti į Santa Monicą, įsėdome į Shuttle autobusą kuris vežą į artimiausius parkingus prie kurių yra didesnė autobusų stotis. Išlipome stotyje kur tikėjomės nusipirkti 7 dienų transporto bilietą kadangi grynųjų neturėjome. Planas žlugo kai supratome jog aplinkui bilietų automatų nėra, o autobuse galima pirkti tik grynais…

Išsikvietėme Uberį ir pavažiavome iki artimiausios traukinių + autobusų stoties kurioje yra bilietų automatai. Nusipirkome 7 dienų „pravažiuojančius” (galioja traukinams ir autobusams) ir patraukėme į savo autobusą kuris važiuoja Santa Monicos kryptimi. Įlipus į autobusą laukė dar vienas siurprizas, skanavome savo bilietus kokius 5 kartus, bet nesėkmingai, vairuotoja kantriai žiūrėjo ir galiausiai pasakė, kad mūsų bilietai ne tie… Kaip tai ne tie? Juk sumokėjom $25! Pasirodo yra keli skirtingi vežėjai mieste ir yra reikalingi skirtingi bilietai. Jau norėjome išlipti kai vairuotoja paklausė iki kur važiuojam ir pamojus ranka leido pasilikti 🙂 Ačiū geroji vairuotoja!

Iš pradžių planavome užsukti į Venice Beach, tačiau pražiopsojome stotelę kurioje turėjome išlipti, ir gavosi taip kad atsidūrėme tarp Venice paplūdimio ir Santa Monica prieplaukos, tad paplūdimiu pasivaikščiojome iki prieplaukos ir susiradome kur papietauti. Užkandę užsukome į Tongva parką, ir grįžome atgal į prieplauką. Šioje prieplaukoje yra ženklas nurodantis garsiojo kelio „Route 66” pabaigą, šis ženklas yra didelis turistų traukos objektas, nes norint nusifotografuoti šalia, reikia palaukti nemažoje eilutėje! Taip pat čia yra mini atrakcionų parkas su karuselėmis ir senais žaidimų aparatais. Patys vietiniai prieplaukoje dažnai nesilanko.

santa-monica-beach

route-66-erika

santa-monica-pier

Toliau patraukėme atgal į Venice paplūdimį, čia tvyro visiškai kitokia atmosfera nei prieplaukoje, jis labiau charizmatiškas, galbūt pritraukiantis daugiau jaunimo. Gatvelėje šalia paplūdimio galima įsigyti įvairių užkandžių bei suvenyrų. Šalia paplūdimio yra tokia puiki Abbot Kinney gatvelė, viena populiarių vietų, kurioje galima įsigyti vietinių kurtų drabužių. Jei kada kas lankysis Los Andžele ir norės apsipirkti įdomesnių drabužių, ne masinio pardavimo, labai rekomenduojame užsukti.

Apžiūrėję viską ką norėjome patraukėme į viešbutį, o taip pat ieškoti man naujų batų. Kaip visada nepasimokau ir į kelionę išvykau su dvejomis naujomis batų poromis, ko pasekoje jau po pirmo pusdienio negalėjau jų dėvėti, nes prisirinkau krūva pūslių ir nutrynimų. Tad Target parduotuvėje (Maksimos tipo prekybcentris) įsigijau paprastas paplūdimio šlepetes už 4$, kurios man puikiai tarnavo visas likusias dienas. Taip pat nepagalvojome, kad pusdienis praleistas saulėje taip mus nusvilins, tad tuo pačiu įsigijome ir kremą nuo saulės, kurio Šarui labai prireikė 🙂

 

2 diena (Trečiadienis, 04.13) – Getty Villa ir Cameron Diaz

Tikriausiai daugelis pastebėjote iš mano socialinių paskyrų, kad buvau Cameron Diaz knygos pristatyme. Kadangi esu jos Instagram profilio sekėja, pamačiau jos įrašą jog būtent Los Andžele viename iš knygynų ji pristatys savo naująją knygą, tad nusprendžiau kad būtų visai smagu sudalyvauti. Tad pirmasis tikslas šia dieną buvo – nuvykti į prekybos centrą The Grave, kuriame vyks renginys ir įsigyti bilietą. Beje visai šalia prekybos centro veikia puikus ūkininkų turgelis.

Toliau patraukėme į Getty Villa. J. Paul Getty buvo Getty naftos kompanijos valdytojas, kuris 1966 m. buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip turtingiausias pasaulyje asmuo, turto vertė tuo metu siekė 1.2 mlrd. dolerių, dabartiniu ekvivalentu butų žymiai daugiau. Jis buvo garsus meno dirbinių ir senienų kolekcionierius. Malibu pakrantėje įsigijęs 26 hektarų žemės pastatė vilą, kurioje įkūrė savo kolekcijos muziejų. Vila įrengta graikų ir romėnų stiliumi ir joje galima  išvysti daugiau nei 1200 meno dirbinių. Prieš planuojant išvyką į šį muziejų, reikia įsigyti bilietus, beje nemokamus bilietus, nes ribojamas lankytojų skaičius.

Atvykus prie vilos, apsaugininkui reikia parodyti autobuso bilietą, tada palaukus kalno papėdėje atvyksta mašina, kuri nuveža mus iki pat vilos, nes pėsčiomis yra draudžiama eiti, o baigus apsilankymą muziejuje taip pat išsikvieti mašiną, kuri atgal mus nugabena į pakalnę. Kadangi pati kelionė iki vilos užtruko labai ilgai, į tą pusę veža tik vienas autobusas, kurio teko laukti pusantros valandos, nebespėjome apsilankyti vienoje vyninėje, esančioje Malibu, palikome Kalifornietiškų vynų degustacijas kitoms kelionėms.

getty-vila-2

getty-vila

Iš vilos patraukėme į Rodeo drive vadinamo „window shopping”. Rodeo drive yra įsikūręs Beverly Hills. Gatvė pilna prabangių parduotuvių, kaip Dior, Miu Miu, Hermes ir t.t.

Beje, važiuojant autobusu į Rodeo drive žemėlapyje, visai netikėtai, pamačiau šalią esantį raganos tipo namuką, tad spėjome dar ir jį apžiūrėti.

castle

Pasivaikščioję prabangiąja gatve užsukome kavos į jaukią kavinukę Alfred coffee ir praėjome Melrose gatve, kuri yra dar viena apsipirkimo vieta, tik galbūt čia labiau parduotuvės orientuojasi į jaunimą, taip pat čia galima rasti populiariųjų Kardashian seserų parduotuvę DASH. Pasidarėme keletą foto prie populiarios Paul Smith parduotuvės rožinės sienos, ir užrašo „Made in L.A.”, kuris yra ant parduotuvės Cisco Home sienos.

Vakare skubėjome į knygos pristatymą, įsiamžinusi su C. Diaz ir gavus knygą su autografu užkandome graikiškame restoranėlyje ir patraukėme į paskutinį šios dienos tikslą Los Andželo apygardos meno muziejų, kuris garsus savo miesto šviesų instaliaciją, kurią galite pamatyti filme  No Strings Attached. Šis objektas buvo planuotas aplankyti ryte, bet gerai kad nepavyko, kadangi vakare kai jau tamsu ir įjungiamos šviesos yra daug gražiau.

Cameron Diaz

lights-la2

los-angeles-lights

3 diena (Ketvirtadienis, 04.14) – Hollywood’as ir pakilimas aukštai ant kalno

Mūsų pirmasis tikslas buvo Runyon Canyon takas, kuriuo užlipus atsiveria nuostabus viso miesto vaizdas. Bet gaila atvykus prie įėjimo ponas Rendžeris pasakė kad vyksta rekonstrukcijos darbai ir nuo balandžio iki rugpjūčio takas yra uždarytas. Bet aš labai dėl to nenuliūdau, nes ženklas prie parko įėjimo įspėjantis apie barškuoles manęs labai nepradžiugino 😀 Na bet driežiuką gatvėje vis vien sutikome.

Kitas aplankytas objektas šią dieną buvo Hollywood Bowl, didžiausias atviras amfiteatras JAV, kuriame kiekvieną savaitę vyksta muzikos renginiai. O užlipus į aukščiausią eilę atsiveria puikus kalnų vaizdas su Hollywood ženklu.

Pasimėgavę gražiu vaizdu grįžome į Hollywood šlovės alėją, kuri, aišku viešint pirmą kartą Los Andžele, yra privalomas pamatyti dalykas 🙂

cd-star

erika-stars

Kaip žinot esame burgerių mėgėjai, tad užsukome papietauti į burgerinę In-N-Out-Burger, kuri yra labai vertinama vietinių ir sulaukia krūvos lankytojų. Aš galbūt šiek tiek nusivyliau, kadangi bent man tai buvo kone lygiai tas pats kas McDonald’s ir labai mažas meniu, kiek pamenu trys variantai burgerių bei bulvytės fri. Ir jie neturi jokio vegetariško pasiūlymo, bent meniu, tačiau paprašius gali tai padaryti. Mano sumuštinis buvo tiesiog sūris (pasak Šaro, apkepintas sūris), pomidoras ir salotos. Tačiau kitas pliusas, čia labai pigu, dviese už du burgerius bei bulvytes fri ir viena didelę kolos stiklinę sumokėjome apie 11$.

in-n-out-burgers

Kadangi turėjome laisvo laiko, nes nepavyko mūsų žygis, nusprendėme apsilankyti Universal Studios miestelyje, kuris beje nuo Hollywood’o šlovės alėjos tik viena metro stotelė. Kiek žinau Universal Studio parke balandžio 8 d. buvo atidarytas Harry Potter pasaulis, tad ir visos suvenyrų parduotuvės pilnos šio filmo atributika. Pačiame Universal Studio parke nesilankėme, palikome apsilankymus šiame bei Walt Disney parke kai keliausime į Floridą, nes iš aplinkinių teko girdėti kad Orlando mieste Floridoje šie parkai didesni. Beje diena Universal Studio parke kainuoja apie 115$.

universal-studios

erika-comic

Paskutinis tikslas buvo Griffith observatorija, iš kurios atsiveria nuostabus miesto vaizdas, taip pat Hollywood užrašas. Kadangi vykome viešuoju transportu, tai nuo artimiausios autobusu stoteles teko iki pačios observatorijos į kalną kilti apie 40 min, neblogas iššūkis, ypač su šlepetėmis. Savaitgaliais važinėja maršrutinis autobusas, tai jei be savo mašinos, ir jei nenorite tiek laiko kilti į kalną, geriau kelionę planuotis savaitgalį. O jei vykstate mašina, tai galite daryti bet kada, kadangi prie pat observatorijos yra mokama stovėjimo aikštelė. Čia vykome vakarop, tad kaip tik spėjome pamatyti saulėlydį bei pasigrožėti naktiniu Los Andželu. O taip pat per teleskopą stebėjome Jupiterio planetą, tik nespėjome apsilankyti planetariume, kadangi būtų tekę eilėje laukti 40 min.

hollywood-grifith

la-grifith

4 diena (Penktadienis, 04.15) – Prašmatnūs pusryčiai ir Getty centras

Šią dieną suplanavome šie tiek laisvesnę. Pusryčiams turėjome rezervavę staliuką restorane Commissary, kuris įsikūręs viešbučio The Line terasoje. Tai restoranėlis – šiltnamis, tikrai jaukus ir žavi savo aplinka, rekomenduojame. Mes rezervavome staliuką, bet manau bent pusryčiams to daryti nebūtina, atėjome 10:30 ir laisvų vietų buvo nemažai. Maistas puikus, beje ne pigus, pusryčiais, kuriuos sudarė dvi kavos, omletas, prancūziškas skrebutis, bulvių tarkiai, mimoza ir dar vienas kokteilis plius arbatpinigiai, mums atsėjo apie 80$.

the-commisary

Papusryčiavę patraukėme į Getty centrą, tai galima sakyti antra dalis viso Getty muziejaus. Centras taip pat įsikūręs ant kalvos, bet centre veikia mini tramvajus, kuris užkelia iki pat viso komplekso, bet jei yra noro galima eiti ir pėsčiomis. Šiame centre yra eksponuojama kita dalis Getty kolekcijos, taip pat, kadangi kompleksas įsikūręs ant kalno, dar kartą galėjome pasigrožėti visu miestu. Kadangi nesame meno žinovai, tad mums viską apžiūrėti ir pasibūti užteko gerų 2 dviejų valandų, aišku yra tokių lankytojų, kurie čia praleidžia visą dieną.

la-scape

getty-center

O vakarą praleidome ant Ace viešbučio stogo įsikūrusiame bare, su dvejomis terasomis, mažu baseinu, gera muzika, aplinka ir vaizdu. Labai populiari vieta ir tarp turistų ir taip vietinių.

5 diena (Šeštadienis, 04.16) – Los Andželo downtown’as

Paskutinę dieną nusprendėme praleisti miesto centre, kadangi buvome su kuprinėmis, nesinorėjo niekur toli važiuoti. Pirmas dalykas ką padarėme tai nuvykome papusryčiauti, tikriausiai į topinę Los Andželo pusryčių kavinę Eggslut, kuri įsikūrusi centriniame turguje. Visą meniu pagrindą sudaro patiekalai iš kiaušinių. Prastovėję pusvalandinėje eilėje, pagaliau galėjome ragauti, iš tiesų, nuostabius sumuštinius. Šaras paėmė sumuštinį kurį sudaro kietmedžio dūmuose rūkytas bekonas, vidutiniškai virtas kiaušinis (skystas), čederio sūris, čipotlė kečupas ir viskas suvožta į Brioche šiltą bandelę.  Maniškį sumuštinį sudarė keptas plaktas kiaušinis su laiškiniais česnakais, čederio sūris, karamelizuoti svogūnai bei siracha majonezas, plius papildomai paprašiau avokado. Mmmm… atrodo dabar dar jaučiu skonį. Aišku buvome išalkę, bet skonis buvo pasakiškas:) Aišku paragavome ir jų specialaus patiekalo Egg slut (lietuviškas vertimas ne itin gražus), tai bulvių purė stiklainyje, o ant viršau skystai virtas kiaušinis, ir viską sumaišius tiesiog valgėme ant duonos skrebučių, kurie pateikiami šalia. Kaip skanu!

Vėliau užsukome į Bradbury pastatą, į knygyną The Last Bookstore, restoraną Bottega Louie, kuriame pasimėgavome pasakiškais macarons’ais. Apžiūrėjome Walt Disney koncertų salę bei miesto rotušę.

bradbury

the-last-bookstore

bottega-louie

los-angeles-buses-and-palms

Į oro uostą vykome iš centrinės traukinių stoties, kadangi ji visai šalia miesto centro ir nuo ten važiuoja tiesioginiai autobusai į oro uostą, kurio bilietas vienam žmogui 9$. Taip daug patogiau ir paprasčiau ir nereikia niekur klaidžioti, autobusas priveža būtent prie to terminalo, kurio reikia.

Viena klaida ko neįvertinome šiose atostogose tai koks neaprėpiamas savo dydžiu yra miestas. Ir nepagalvojome, kad tikrai bus kliūtis visur vykti viešuoju transportu. Jei kada dar čia lankysimės be abejonės turėsime nuomotis automobilį. Dar kitas dalykas mūsų viešbutis buvo labai toli nuo visų mūsų norimų aplankyti vietų, visiškai priešingoje miesto pusėje. Ach, tas taupumas… 🙂 Buvome apsistoję viešbutyje Titta Inn, už 4 nakvynes sumokėjome ~350$, ir viskas tikrai atitiko kainą, netgi buvo nemokami karšti gėrimai, vanduo, saldainiai, vaisiai. Tik čia apsistojant patogiausia būtų atvykti automobiliu.

Pats miestas visiškai kitoks nei Čikaga, architektūra, gamta, žmonės, viskas skirtinga ir žavi. Taip pat mieste vyksta be galo daug filmavimų, kasdien gali matyti keletą, juk neveltui Hollywood’as.

Dar vis gyvename atostogų įspūdžiais, nepaisant kad nuėjome milžiniškus atstumus ir dabar reikia laiko pailsėti mūsų kojoms. Oras buvo tobulas, pirmas dienas apie +22, o vėliau +25. Gaila nespėjome aplankyti visų objektų bei pasimėgauti skaniu maistu, mano pažymėtuose retsoranuose, 5 dienų buvo per mažai, ypač lankantis ten be automobilio. Tad tikiuosi kad dar sugrįšime čia:)

Ir paskutinė akimirka iš kelionės, Centrinėje stotyje belaukiant autobuso į oro uostą.

los-angeles-last

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.