Kelionės Kalėdiniu laikotarpiu jau tampa mūsų tradicija. Šiais metais vėl lankėmės JAV rytinėje pakrantėje, maršrutu Bostonas-Niujorkas-Vašingtonas. Taigi apie viską nuo pradžių. Kelionę pradėjome planuoti dar rugsėjo mėnesį, kadangi visai netikėtai aptikau pigius skrydžio bilietus į Bostoną ($44 žmogui), tada pradėjome ieškoti kur apsistoti ir pagalvojome, kad būtų visai smagu tuo pačiu aplankyti daugiau miestų. Nusprendėme keliauti 5 dienas, iš pradžių buvo noras dar bandyti užsukti ir į Filadelfiją ir Baltimorę, tačiau šiuos planus atidėjome tolimesnėms kelionėms, nes būtų prireikę dar kelių papildomų dienų.
Video iš kelionės, o apačioje daugiau išsamesnės informacijos apie viską nuo pradžių.
Gruodžio 24-25 d. – Bostonas
Į Bostoną atvykome Kūčių vakarą, tad iš oro uosto iškart keliavome į viešbutį. Šalia oro uosto įsėdome į nemokamą shuttle’ą (autobusas nr. 22), kuris nemokamai nuveža iki metro stoties. Stotyje įsigijome vienkartinius bilietus po $2.5 ir už 10 min. jau buvome miesto centre. Beje yra autobusas Silver Line (SL1), kuris nuo oro uosto iki Pietinės traukinių stoties veža nemokamai.
Apsistojome viešbutyje Club Quarters, 4 Žvaigždučių verslo viešbutis, skirtas labiau darbo reikalais keliaujantiems žmonėms. Jo išskirtinumas yra tai jog visuose vietovėse šie viešbučiai yra miesto centre. Galbūt dėl to, kad jis labiau pritaikytas įmonių darbuotojams, o per Kalėdas aišku niekas verslo reikalais nekeliauja, taigi mes už dvi nakvynes sumokėjome tik 202$. Viešbučio tikrai nevertinčiau kaip 4 žvaigždučių, man svarbiausias dalykas švara, o čia jos šiek tiek pasigedome, plius viskas kambaryje atrodė sena ir nudėvėta. Geriausias dalykas aišku pati lokacija ir tai, kad kiekviename viešbutyje yra baras pirmame aukšte, tad yra kur vakare pasisėdėti, o ryte papusryčiauti. Taip pat kiekvieną rytą lobyje galima rasti nemokamų užkandžių, vaisių, limonadų. Kiekviename aukšte yra nemokamo vandens stotelės su tuščiais buteliukais pasipildymui.
Kadangi atvykome į viešbutį tik apie 6 valandą vakaro, pagrindinė užduotis buvo susirasti vietą vakarienei. Kalėdiniu laikotarpiu beveik niekas nedirba, išvaikščiojus pusę miesto centro radome veikiantį itališką restoranėlį savo Kūčių vakarienei. Pailsėję ir pavakarieniavę pasivaikščiojome po „Boston Common” – seniausią Amerikoje centrinį parką, esantį, be abejo, pačiame miesto centre. Parke veikia ledo čiuožykla, bei yra viena iš pagrindinių Bostono Kalėdinių eglių, taip pat žymieji „Make a way for ducklings” ančiukai. Make away for ducklings yra vaikiška knyga parašyta autoriaus Robert McCloskey ir pirmą kartą išleista 1941 m., kuri pasakoja apie ančiukų šeimyną nusprendusią įsikurti Bostono parko lagūnoje. 2003 m. metais ši knyga minėjo savo 2 milijonų egzempliorių pardavimą ir tada buvo pastatytos skulptūros knygai atminti.
Kalėdų rytas prasidėjo nuo dovanų apsikeitimo viešbučio kambaryje, gaila Kalėdų eglės dovanoms neradome :). Toliau laukė Freedom Trail. Tai yra 4 km. ilgio kelias per miesto centrą žymintis 16 istoriškai JAV svarbių objektų. Keletas labiausiai įsiminusių objektų, tai Masačusetso valstijos namai.
Paul’o Revere’o namai, seniausias pastatas Bostono centre, pastatytas dar 1680 m.
Visai šalia šio namo yra jauki itališka kavinukė Vittoria, kuri yra labai populiari, sakoma geriausiu kapučino JAV ir Cannoli desertais, būtina užsukti. 🙂
Copp’s Hill kapinės, dauguma žmonių čia palaidota yra iki 1825. Dauguma iš 100 antkapių turi vieną iš trijų simbolių: kaukolę, angelą arba urna ir gluosnio šakas. Kad patekti į kapines turėjome pereiti aptvertą zoną dėl Kalėdų rytą įvykusio gaisro, sunaikinusio visą pastatą ir padariusį žalos už ~ 4 mln. dolerių. Buvo keista matyti tokią gražią dieną apdegusį namą su pro kiekvieną tarpą varvančiu vandeniu ir jausti degėsių kvapą, laimei gaisro metu buto šeimininkai nebuvo namie.
Paskutinis ir tikriausiai populiariausias Freedom Trail punktas yra USS Constitution karinis laivas, seniausias pasaulyje dar vis galintis plaukioti laivas (nuleistas į vandenį 1797 m.) Dabar dalyvauja šventėse, edukacinėse programose ir specialiuose turuose. Nuo 2015 m. laivas iškeltas į sausąjį doką 3 metų restauraciniam laikotarpiui.
Įveikus visą Freedom Trail, būtinas dalykas buvo apsilankyti Beacon Hill, federalinio stiliaus namų rajonėlyje, kuris laikomas vienu geidžiamiausiu ir brangiausiu rajonu Bostone. Jis garsus savo siauromis gatvelėmis ir plytomis grįstais šaligatviais. Topų topas yra Acorn gatvė, kurią nufotografuoti tikras iššūkis, pralaukėme kone pusvalandį, kad galėtume padaryti nuotrauką, gaila tik kad nebuvo sniego, atrodytų tikrai įspūdingai. Įdomu tik ar patys vietiniai gyventojai yra įpratę prie tokio turistų dėmesio, kasdien trukdančio ramiai pakliūti į namus:)
Juokavome prieš kelionę, kad tikriausiai pietauti teks kiniečių restorane, tai būtent taip ir nutiko, visgi Kalėdų vakaras, tad neradę kur pavakarieniauti, apsilankėme kiniečių kvartale.
Vienas iš paskutinių šio vakaro tikslų buvo pamatyti Kalėdinių šviesų ir garso šou Faneuil aikštėje, tai lyg mini prekybos centras pačiame miesto centre. Parduotuvės įsikūrusios dviejuose atskiruose pastatuose, o šalia jų šventiniu laikotarpiu pastatoma, bent man taip atrodo, pagrindinė miesto Kalėdų eglė ir čia kas pusvalandį vyksta šviesų ir muzikos šou. Beje, ši vietovė yra taip pat viena iš Freedom Trail punktų, o 2008 m. žurnalo Forbes buvo išrinkta 4 numeriu JAV labiausiai lankomu turistų vietų sąrašą (truputį keista :)).
Prieš grįžtant į viešbutį, kuris nuo šios aikštės buvo už kokių 7 min. kelio, užsukome į Kristoferio Kolumbo krantinės parką, žavintį savo Kalėdiškai papuoštu arkos tipo tuneliu.
26 – 27 d. – Niujorkas
Antros Kalėdų dienos rytą skubėjome į Bostono traukinių stotį, nes traukinys turėjo išvykti 8.40 val., o mes atėjome į stotį likus tik 10 min. iki išvykimo. Beje visuose miestuose viešbučius stengiausi užsakyti taip, kad būtų gana patogu nuvykti į stotį ar oro uostą ir tai visai pasisekė, visi viešbučiai buvo visai šalia mūsų lankomų vietų.
Taigi toliau apie kelionę, traukinių bilietai kiekvienam kainavo po $49, ta pati kaina buvo ir lėktuvo bilietų, bet nepaisant, kad kelionė traukiniu trunka 4 val., nusprendėme, kad patogiau vykti bėgiais, nors skrydis truktų tik gerą valandą. Kalėdoms gavau krūvą knygų, tad ir kelionė traukiniu neprailgo. Gaila tik, kad kraštovaizdis kelionės metu nebuvo labai vaizdingas, apart mažų kaimelių nieko daugiau nepamatėme, matomai šiaurinė dalis rytų pakrantės taip ir atrodo. Niujorke atvykome į Penn traukinių stotį, galima sakyti pačioje Manheteno širdyje. Iš karto susiradome jaukų, neseniai atsiradusį meksikietišką restoranėlį pietums. Visai skaniai papietavę patraukėme link viešbučio, kadangi check-in’as buvo tik 15 val. Apsistojome viešbutyje 36 Hudson Hotel, kaina atitinka kokybę, tik gaila gavome kambarį pirmame aukšte, galima sakyti beveik viešbutuko foje, naktį buvo galima girdėti ateinančius žmones ir aišku matyti nuostabų vaizdą pro langą – tiesiai į murinę sieną, bet kadangi mums reikėjo tik vietos nakvynei, viskas buvo pakankamai gerai.
Niujorke praleidome tik vieną naktį, norėjome tik nuveikti tai ko nespėjome praėjusį kartą. Pakilome ant Rockefeller’io pastato stogo „Top of the Rock”, kadangi praėjusiais metais buvo didelis rūkas ir nebuvo tikslo sumokėjus pinigus nieko nepamatyti. Pasigrožėjome naktiniu Niujorko vaizdu nuo 70 aukšto.
„Pasivaikščiojome” po Time Square’ą, nusipirkome cinamoninių popkornų iš Brooklyn Popcorn sunkvežimiuko (patys geriausi popkornai, dar neteko Čikagoje rasti tokių skanių popkornų), pasisėdėjome vietiniame bare „The Ginger man”, puiki vieta ramiam vakarui su draugais.
Sekančią dieną skubėjome į Niujorko biblioteką, antrą didžiausia JAV. Man tai buvo vienas iš būtinų aplankyti, žadą atimančių objektų. Stengiamės apsilankyti 10 ryto, kai tik ji atsidaro, žymiai mažiau žmonių ir turėjome spėti į savo 12 val. autobusą į Vašingtoną.
Kadangi skubėjome, nusprendėme papusryčiauti lauke (oro temperatūra buvo ~10 laipsnių), nusipirkus maisto iš vieno iš kioskelių, esančių Bryant parke šalia ledo čiuožyklos. Bepusryčiaujant, apsauginis mus perspėjo atidžiau stebėti savo daiktus ir kaip tik tada susivokėme, pačiu laiku, kad palikome savo mažytę video kamerą viešbutyje. Laimei mūsų kamerą rado sąžiningas viešbučio darbuotojas ir pakeliui į autobusą užsukome jos atsiimti, aišku palikome arbatpinigių 🙂
27 – 29 d. Vašingtonas
Savo trumpą kelionę rytinėje pakrantėje užbaigėme JAV sostinėje. Į Vašingtoną važiavome Megabus autobusu, bilieto kaina kiekvienam po 25$. Atvykome į traukinių stotį ir kadangi dar važiuodami pažiūrėjome kur galėtume iškart užkąsti, labai apsidžiaugėme, kad traukinių stotyje yra „Shake Shack”, kuriuos mes atradome praėjusiais metais Niujorke, aišku burgerinė yra ir Čikagoje ir netgi, kiek žinau – Dubajuje. Jei mėgstate burgerius tai būtina vieta apsilankyti. Kelionė turėjo trukti 4 su puse valandos, bet dėl kelyje susidariusių spūsčių užtrukome 6 valandas. Todėl truputį pasikeitė mūsų planai. Pasidėję daiktus viešbutyje (apsistojome tame pačiame viešbutyje kaip ir Bostone) apžiūrėjome Baltuosius rūmus, kurie nuo viešbučio buvo tik 5 min. kelio pėsčiomis. Deja nepasidarėme nė vienos tinkamos foto, nes viskas buvo aptverta ir labai daug apsaugos darbuotojų.
Mano vienas iš kelionės tikslų buvo Kalėdinės eglės 😀 O prie Baltųjų rūmų kiekvienais metais yra pastatoma šalies Kalėdinė eglė.
Antrą diena Vašingtone paskyrėme Mall’o nacionaliniam parkui. Parkas pačiame miesto centre, netoli Baltųjų rūmų. Jo teritoriją tarsi apibrėžia Linkolno monumentas ir Kapitolijus, kartu su Vašingtono monumentu, kuris parką padalija į rytinę ir vakarinę dalis. Parke taip pat gausu muziejų, kurie beje visi nemokami. Pasitikslinome Google maps’uose jog norint pereiti visą parką išilgai turėtume užtrukti beveik valandą, tad dar aplankant kai kuriuos muziejus diena prabėgo labai greitai.
Kadangi parke praleisti galėjome tik vieną dieną, pasirinkome aplankyti Nacionalinį archyvų muziejų ir palaukę eilėje keletą minučių turėjome galimybę pamatyti originalią Amerikos Konstituciją, Nepriklausomybės deklaraciją ir Teisių bilį. Suprantama, kad norint dokumentus išsaugoti kuo ilgiau fotografuoti yra draudžiama 🙂
Taip pat apsilankėme Tomo Jeferesono pastate, esančiame šalia Kapitolijaus. Tai yra renesanso laikų architektūra žavinti Kongreso biblioteka, tuo pačiu didžiausia biblioteka pasaulyje. Joje turimų leidinių skaičius siekia 162 mln, kurie yra išleisti daugiau nei 470 kalbų. Aišku viso pastato turistams nėra galimybių apžiūrėti, tačiau galima pamatyti Didžiąją salę, kurioje stovėjo nuostabi Kalėdų eglutė, taip pat pakilus į terasą galima žvilgtelėti į pagrindinį skaitymo kambarį.
Labai populiarus yra Nacionalinis oro ir kosmoso muziejus, norint į jį patekti eilėje kartais gali tekti palaukti ir valandą. Muziejų sudaro dvi dalys, viena šiame parke, o kita už 40 min kelio, šalia Vašingtono Dulles oro uosto, tad jei neturite begales laiko patariame aplankyti tik kažkurį vieną.
Taigi paskutinė diena buvo skirta Steven’o F. Udvar-Hazy centrui (Oro ir kosmoso muziejus). Dviejuose šio pastato angaruose eksponuojama daug kosmoso ir aviacijos objektų. O muziejaus pažibos yra Concord lėktuvas, kosminis laivas Discovery ir žvalgybinis lėktuvas Lockheed SR-71A Balckbird. Tad jei net ir nesate pamišęs dėl aviacinės įrangos, visa muziejaus ekspozicija atima žadą kiekvienam apsilankiusiam. Taip pat yra apžvalgos bokštas, iš kurio galima matyti oro uostą, bet šią muziejaus dali praleidome, kadangi skubėjome į oro uostą, beje kitą – Ronald Reagan Vašingtono nacionalinį oro uostą.
Iš maitinimo įstaigų būtina paminėti Ben’s Chili Bowl. Tai greito maisto kavinukė atidaryta dar 1958 m., ir garsėjanti hotdogais su čili troškiniu. Sakoma pats Barakas Obama pamėgęs šią kavinukę ir dažnai užsisakydavo čia pietus.
Tai kelias žodžiais apibendrinant kelionę, pasimokėme kad geriau planuoti ilgesnę kelionę, norint pamatyti daugiau miestų. Penkias dienas būnant visad ant kojų, o dar ir su pilnomis kuprinėmis, kad ir kaip bebuvo keista patiems, jau prieš paskutinę kelionės dieną svajojom apie namus. Kelionės pabaigoje jautėmės gerokai pavargę, tačiau nepaisant to buvo smagus laikas, aplankėme naujus miestus ir kaip visada smagu apsilankyti daug gerų emocijų sukeliančiame Niujorke, bent man, tai miestas, į kurį visada norisi sugrįžti ir atrasti kažką naujo.
Pabaigai kaip visada pasidaliname savo kelionės žemėlapiu ir tikriausiai daug kam įdomu kiek tokia kelionė „kainuoja”, tad pateikiame išlaidų lentelę. Žadėjome kelionės metu pabandyti susirašyti visas išlaidas, bet aišku pamiršome tą daryti, tad kasdienės išlaidos yra apytikslės.
Tikimės buvo įdomu pasižvalgyti po mūsų atostogų akimirkas.
Data/Išlaidos | Dec 24 | Dec 25 | Dec 26 | Dec 27 | Dec 28 | Dec 29 |
---|---|---|---|---|---|---|
Kasdienės išlaidos (maistas, gerimai, kt.) | $130 | $90 | $120 | $50 | $85 | $80 |
Tickets Chicago-Boston | $106 | |||||
Club Quarters Hotel – Boston | $202 | |||||
CharlieTicket 2 One Day Pass (Bus/Train) | $5 | |||||
Train tickets Boston – NYC | $98 | |||||
36 Hudson Hotel | $141 | |||||
Top of the Rock Observation Deck | $70 | |||||
MegaBus tickets NYC – DC | $55 | |||||
Club Quarters Hotel – Wshington DC | $162 | |||||
Return Flight Washington DC – Chicago | $146 | |||||
Visos išlaidos: | $1,549 |
Atsakymų: 1
Kaip idomu!