#35 Rudeninis apsilankymas fermoje ir vizitai į Čikagos pastatus

Smagu grįžti prie rašymo. Padarėme gan didelę pertrauką savo pasakojimuose. Jos metu pasidžiaugėme labai šilta vasara, trumpomis atostogomis Lietuvoje, pirmaisiais atvykusiais svečiais į mūsų namus Čikagoje, o taip pat ir nelabai maloniais dalykais, kaip buto užliejimu. Bet pagaliau tie blogi dalykai baigėsi, namai vėl švarūs, todėl ir lengviau atrasti laiko naujiems blog’o įrašams.

Apsilankymas fermoje

Prieš porą savaičių apsilankėme Richardson fermoje, kurioje laiką leidome nuo pat ankstyvaus ryto. Ferma yra įsikūrusi Ilinojaus valstijos šiaurinėje dalyje, už pusantros valandos kelio nuo Čikagos miesto. Jei pamenate, praėjusiais metais taip lankėmės panašioje fermoje, tik Indijanos valstijoje, apie kurią pasakojome blogo įraše #19. Tai jau tampa tokia nedidele rudeninė tradicija, kadangi vykstame ten su ta pačia draugu kompanija antrus metus iš eilės.

Šiek tiek apie kainas. Kiekvienas žmogus už įėjimą turi susimokėti po 16 dolerių. Fermoje yra teritorija skirta laužavietėms, piknikams, bet už šią pramogą reikia papildomai mokėti. Kadangi mūsų buvo 15 asmenų kompaniją išsinuomojome vieną laužavietę plius du stalus aštuonioms valandoms. Kiekvienam žmogui papildomai tai kainavo po $11. Atrodo kiek keista mokėti už ugnį ir stalus, kai jau esi sumokėjęs už bilietą, bet į kainą įeina ir „laužakūriai” kurie reguliariai papildo malkas 🙂 Teritorijoje laužaviečių yra tikrai daug, kokių 30-40 (sprendžiant iš akies), visos jos buvo užimtos, kas šventė gimtadienius, kas Helovyno vakarėlius, o kas tiesiog leido laiką su šeimyna.

Laužavietė su s'morse

Taigi visą dieną turėjome kur smagiai pasisėdėti ir galėjome pramogauti fermoje. Ji garsi tuo, kad turi bene didžiausią pasaulyje kukurūzų labirintą, kurį sudaro atskiri 5 žaidimai, užimantys daugiau negu 1300 arų žemės. Mes aišku išbandėme visus tiek dienos metu, tiek ir tamsoje. Šiai metais labirinto tema yra skirta amerikietiško serialo Star Trek 50 jubiliejui paminėti.

Kukurūzų Labirintas

Fermoje pilna įvairių pramogų, galimybė nusileisti linu, nusiridenti nuo kalno plastikiniame kamuolyje, pažaisti PinBall’ą, ar tiesiog nuo apžvalgos bokšto žemėn paleisti moliūgą, pasivažinėti kartingais ar pajodinėti ant kupranugario nugaros. Beje už kiekvieną iš šių pramogų reikia papildomai susimokėti ir jos yra dažniausiai orientuotos į vaikus. Mes pasivažinėjome traukinuku bei stebėjome paršelių lenktynes, kas buvo kiek juokinga ir graudu:)

Taip pat fermoje veikia suvenyrų parduotuvė, bei yra moliūgų laukas iš kurio galima išsirinkti sau patinkantį,  kurį po to su karučiu nuveži iki tetos, kuri pasveria ir pasako kiek jis kainuoja. Nežinau kodėl, bet mes šiais metais neišsirinkome savo moliūgo.

Dabar svarstau ar nebūsime šiuo apsilankymu išpranašavę seimo rinkimų rezultatų 🙂

Open House Chicago

Tą patį savaitgalį, kai lankėmės fermoje, Čikagoje vyko renginys Open House Chicago. Trumpai priminsiu, jog tai yra renginys kuomet duris atveria daug įdomių pastatų ir juos galima aplankyti nemokamai, patekti į kai kuriuos aukštus ar vietas kurios įprastai yra prieinamos tik ten dirbantiems arba gyventiems asmenims. Prie įdomesnių pastatų, norint patekti į vidų, eilėje tenka pastovėti 30-40 min.

Kadangi šiame renginyje jau dalyvavome praėjusiais metais ir šeštadienį vykome pramogauti į fermą, mūsų norimų aplankyti pastatų sąrašas buvo ganėtinai mažas. Lankydamiesi pastatuose šalia namų užsukome pažiūrėti „privačios” koplyčios kuri priklauso vienam iš brangiausių daugiabučių pastatų mūsų apylinkėje.

Baznycia

Apžiūrėjome naujai įrengtą daugiabutį pačiame miesto centre. Pastarajame apsigyventi būtų visai patogu, yra didelė poilsio zona, pirtis, sporto salė, nuostabi stogo terasa su baseinu, bei terasa grilio vakarėliams. Studio tipo būtų kainos prasideda nuo $2000 + komunalinės paslaugos, o jei turi automobilį tai plius papildomai ir parkavimo vieta.

Sekantis mūsų aplankytas pastatas buvo viešbučio London House baras esantis ant stogo, nuo kurio atsiveria puikus miesto vaizdas ir galima matyti net 7 tiltus esančius virš Čikagos upės. Taip pat yra atskira vieta privačioms vakarienėms kupole, kuriame kainos siekia $1000 – $10000, priklausomai nuo vakarėlio ar progos tipo!

london-house-photo

Pabuvojome ir jau 7-oje Čikagos miesto rotušėje. Apsilankėme salėje kur posėdžiams renkasi miesto meras ir tarybos nariai. O aš net gavau progą pasėdėti mero kėdėje 🙂

Čikagos merė

Manau, kad jei kitąmet vis dar gyvensime Čikagoje tai būtinai vėl lankysimės šiame renginyje, nes tikrai galima pamatyti daug įdomių senų ir naujų pastatų, patyrinėti iš vidaus. Kasmet renginyje dalyvauja apie 200 pastatų, tad visus aplankyti reikia tikrai nemažai laiko.

Beje ar dalyvavote Lietuvos Seimo rinkimuose? Mes dalyvavome. Abiejuos savaitgalius vykome balsuoti į Lietuvos konsulatą Čikagoje.

seimo-rinkimai

P.S. Šaras jau ruošia sekantį įrašą apie beisbolo karštinę kuri šiuo metu yra užvaldžius didžiąją dalį miesto!

 

 

4 Responses

  1. Sveiki,

    Ištikimai seku Jūsų blog’ą. Labai smagu skaityti apie gyvenimą JAV ir visokias amerikietiškas įdomybes. Laukiu kiekvieno įrašo 🙂

    Linkėjimai iš Lietuvos!

    1. Labas Vaida!

      Ačiū, labai labai malonu žinoti, kad kažkam mūsų pasakojimai yra įdomūs! Geriausias paskatinimas rašyti daugiau, ką ir stengsimės daryti 🙂

      Linkėjimai!

  2. sveiki,
    labai idomus blogas, vienu prisedimu visa perskaiciau 🙂
    nenustokit rasyti!
    beje labai idomu butu paskaityti apie darbo salygas Amerikoje: reikalavimai, darbo tvarka, motyvacijos sistema, draudimas ir zinoma algos 🙂 taip pat kiek reikia uzdirbti, kad tokiame mieste kaip Cikaga butu galima normaliai pragyventi perdaug nesusiverzus dirzu 🙂

    irasas is Marijos zemes 🙂

    1. Sveiki, Vytautai,

      Smagu, kad skaitote! Apie darbo sąlygas būtinai parašysiu viename iš įrašu. Tai bus daugiau nuomonė iš mano varpinės, kadangi sąlygos visur labai skirtingos ir daug kas priklauso nuo pačios kompanijos ir darbo pobūdžio.
      Labai geras klausimas dėl pragyvenimo kainos, bus puiki tema naujam įrašui! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.