#36: Beisbolas Amerikoje ir Chicago Cubs pergalės

Prieš šiek tiek daugiau negu dvi savaites, baigėsi Amerikos beisbolo čempionatas.  Kodėl apie tai rašome? Todėl, kad viena iš Čikagos beisbolo komandų po ilgo laiko (labai ilgo laiko) tapo lygos čempionais! Valio! Bet pradėkime apie viską nuo pradžių.

Šiaurės Amerikoje jau nuo seno yra dvi atskiros beisbolo lygos. Abiejų šių  lygų nugalėtojai susitinka finalo serijoje, kuri vadinasi „World Series” ir šiame etape yra žaidžiama iki 4 pergalių dėl čempionų titulo. Pavadinimas „World Series” kilęs dar iš labai senų laikų ir pirmą kartą buvo panaudotas 1904 metais. Lyg ir buvo planuojama „prikabinti” daugiau komandų iš viso pasaulio, bet taip niekas ir nepasikeitė, taigi šis pavadinimas tiesiog reiškia Šiaurės Amerikos čempionų titulą.

Kadangi nesame dideli sporto fanatikai, esame buvę tik keliose beisbolo varžybose, kuriose lankėmės smalsumo vedami, tačiau pastarąsias kelias savaites teko stebėti daugiau beisbolo nei per visą savo gyvenimą. Kas įdomiausia jog savo noru 🙂

Sunku neapsikrėsti beisbolo karštine, kai visa tave supanti aplinka tik apie tai ir šneka. Kodėl čia toks didžiulis įvykis Čikagoje? Galima sakyti beveik visa Čikaga buvo išprotėjusi dėl beisbolo ir „Chicago Cubs” komandos. Viską sustiprina faktas jog Cubs komanda beisbolo čempionais tapo tik po 108 metų pertraukos.

Kas gi lėmė tiek daug nesėkmingų metų? Yra plačiai paplitus legenda (paremta tikrais įvykiais) jog tam įtakos turėjo ožio prakeiksmas.  1945 m. užeigos „Billy Goat Tavern” savininkas (užeiga sėkmingai dirba iki šiol) į „World Series” varžybas tarp Čikagos ir Detroito komandų sugalvojo atsivesti ožį vardu „Murphy”. Augintinis greitai buvo išprašytas iš stadiono dėl skleidžiamo blogo kvapo kuris erzino aplinkinius. Įsižeidęs ožkos savininkas parašė telegramą klubo savininkui ponui Wrigley (taip, jis dar ir kramtomą gumą gamina) ir prakeikė komandą pasakydamas jog jie daugiau niekada nelaimės „World Series”.  Kad ir kaip bebūtų keista, bet būtent taip ir nutiko, nuo 1945 m. komanda daugiau niekada nepateko į čempionatų finalą. Tad dabar visi juokauja, kad pagaliau burtas panaikintas:)

Goatbusters
Vienas, gerai žinomas, vietinis hotdogų ir burgerių kioskas trumpam pasikeitė pavadinimą ir išvaizdą

Finalo serija buvo tikrai įspūdinga. Priešininkai buvo „Cleveland Indians” komanda. Paskutinės varžybos baigėsi pratęsimu ir net rungtynių atidėjimu pusei valandos dėl prapliupusio lietaus. Kaip įprasta geroms finalo serijoms, ši užsibaigė 4-3 ir „Chicago Cubs” lemiama pergale. Paskutinės varžybos buvo žaidžiamos trečiadienį, bet žmonėms tai visiškai nesutrukdė švęsti. Automobilių signalus galima buvo girdėti dar 4 ryto.

Vykstant finalams miestas buvo išpuoštas mėlynomis spalvomis, kuri yra pagrindinė komandos spalva, o žmonės dar ilgai nešiojo ir nešioja komandos atributika. Po finalo serijos vyko komandos sutiktuvės, Erikai pavyko nubėgti iki vykstančio sutiktuvių parado, kadangi prasidėjo jis ne per toliausiai nuo mūsų namų. Ten teko susidurti su minia fanų kurie laukė savųjų žaidėjų, todėl nuotraukų iš arčiau padaryti nepavyko 🙂 Paradas vyko penktadienį ir į miestą suplūdo begalės žmonių. Sakydamas begalės tikrai neperdedu, šis žmonių susibūrimas pateko į pasaulio rekordus. Skaičiuojama jog  gatvės sutiktuvėse dalyvavo per 5 milijonus žmonių. Nuoroda į Wikipedia kur rašoma jog tai buvo didžiausias taikus žmonių susibūrimas už Azijos ribų.

Kadangi tai buvo penktadienis, darbdaviai leido darbe net nesirodyti ir dirbti iš namų, nes patekti į miesto centrą per beprotiškas spūstis būtų buvę ganėtinai sudėtinga.

cubs-parade

fly-the-w
W raidė (Win) yra Cubs’u pergalės simbolis. Po kiekvienų laimėtų namų rungtinų, stadione yra iškeliama vėliava su W raide. Nuotraukoje vienas Čikagos centro dangoraižių pasipuošęs W raide

Sekančią dieną po pergalės, pagrindinių vietos laikraščių pirmame puslapyje valdė „Chicago Cubs” antraštės. Neatsispyriau pagundai per pietų pertrauką gauti popierinį laikraštį  iš „Chicago Tribune” redakcijos, o kad jį nusipirkti teko atstovėti 15min. eilėje. Žmonės graibstė ne tik tos dienos laikraštį, bet ir pirmojo puslapio spaudos plokštes, kurios vienetas kainavo virš $20.

chicago-tribune-cubs

Aistrom atslūgus, prie stadiono dar vis galima matyti selfius besidarančius žmones, o mūsų įamžintas stadionas atrodė šitaip.wrigley-bw-small

Pabaigai paminėsiu jog Čikagą turi dvi beisbolo komandas. Antroji yra „Chicago White Sox”. Abi komandos turi atskirus stadionus skirtingose miesto dalyse, todėl fanai yra pasiskirstę pagal gyvenamą vietą. Cubs šiaurinė dalis, Sox pietinė dalis. Abi jos žaidžia skirtingose lygose, tačiau turi šansą susitikti „World Series” finale. Kadangi beisbolo fanai/žiūrovai yra taikiai nusiteikę, apie didesnius konfliktus tarp komandų nėra tekę girdėti, nebent vyrauja pajuokavimai tarp abiejų stovyklų 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.