#37 5 valandos Kopenhagoje

Nors dabar ir žiema, norime sugrįžti trumpam į vasarą ir pasidalinti savo prisiminimais apie trumpą apsilankymą Kopenhagoje.
Taip jau nutiko, kad turėjome šią vasarą sugrįžti trumpų atostogų į Lietuvą. Kaip visi žinote, tiesioginių skrydžių iš JAV į Lietuvą nėra. Skridome su skandinaviškomis oro linijomis ir buvo galimi skrydžiai su persėdimais Stokholme ir Kopenhagoje. Pasirinkome skrydį per Daniją, kadangi persėdimo laikas buvo gana ilgas – 7 val ir 40 min., kai tuo tarpu persėdimas Stokholme būtų trukęs tik truputėlį daugiau nei valandą ir į Lietuvą būtume grįžę dar dieną, o ne 12 valandą nakties. Pagalvojome, kad tai puiki proga, nors ir trumpai, bet aplankyti naują vietovę.

Kopenhagoje mūsų lėktuvas nusileido 13.20 val, pačiu laiku, turėjome prieš akis visą dieną. Paskaičiavome, kad atmetus visas oro uosto procedūras turėsime 5 valandas susipažinti su miestu, kadangi oro uostas yra tik 20 minučių kelio nuo miesto centro.

Taigi 14 val. mes jau metro keliavome į miestą (oro uoste įsigijome 2 bilietus galiojančius 24 val ir leidžiančius važiuoti metro,autobusu, traukiniais. Vieno bilieto kaina DKK 80, tai yra ~ 11 eurų).

Išlipome Kongens Nytorv stotelėje esančioje vienoje žymiausių Kopenhagos aikščių, taip pat šalia didelio prekybos centro Magasin . Už 5 min atsidūrėme garsiajame Nyhavn – XVII a. krantinėje esančioje prie kanalo. Aplink kanalą pilna kavinių ir barų kurie įsikūrę gražiuose spalvotuose namuose. Ši vietovė yra vienas pagrindinių Kopenhagą lankančių turistų traukos centrų. Spalvotos miesto architektūros vaizdai yra dažnai naudojami atvirutėse bei suvenyruose.

spalvotinamai

Praleidome čia kokį pusvalandį, nes jei neketini pasisėdėti vienoje iš kavinių, apsižvalgyti 20 min tikrai užtenka. Oras taip pat nebuvo maloniausias, darganota ir vėjuota.

Bet jei tingite vaikščioti galite nusipirkti bilietą turui paplaukioti kanalais. Jie trunka maždaug valandą, kainuoja DKK 70-90, t.y. ~9-12 eurų. Plaukiojant taip pat pamatytumėte visas žymiausias vietas (Undinėlę, Parlamento rūmus ir kt.).

Toliau patraukėme link seniausios miesto dalies, kurioje yra parlamento rūmai Christiansborg Slotsplads.

parlamentorumai

Bebaigiant apžiūrėti Parlamento rūmus prasidėjo smarkus lietus, o mes tam nebuvome pasiruošę, nes Čikagoje vasara buvo karšta, temperatūra būdavo 25-30 laipsnių karščio. Tikėjausi kad ir čia bus šilta, bet deja, Europa pasitiko mus labai rudenišku oru, nors buvo tik rugpjūčio pradžia. Tad užklupus lietuj užbėgome į pirmą pasitaikiusį barą taurei alaus. Nustebino vienas neigiamas faktas jog Danijoje vis dar galima kavinėse rūkyti viduje, truputėlį keista, kadangi jau esame nuo to seniai atpratę.

Aprimus lietuj, pasivaikščiojome ilgiausioje Europoje apsipirkimų gatvėje Strøget, kurią puošia Storkespringvandet fontanas.

vaikai

fontanas

Užsukome į  Rundetårn, apvalųjį bokštą.

bokstas

Bokštas buvo pastatytas dar 1637 m., o nuo 1642 m.  džiugina miesto panoramos vaizdu nuo bokšto viršaus, kuriame taip pat yra observatorija.

panorama

Taip pat kas dar įdomu, jog bokšte nėra laiptų, norint patekti į bokšto viršų reikia kilti aplink pastato ašį įrengta spiraline rampa, kuri apsisuka aplink 7 su puse karto ir yra 209 m. ilgio.

Kitas mūsų tikslas buvo aplankyti Tivoli sodus, bet tai sutrukdė vėl prasidėjęs smarkus lietus. Dabar užbėgome į smulkmenų parduotuvę Flying Tiger, kurioje pagaliau įsigijome lietpalčius. Patraukėme link Nørreport stoties iš kurios pavažiavę keletą stotelių traukiniu atsidūrėme šalia Tivoli sodų. Turėjome dar beveik porą laisvų valandų, bet matyt dėl miego trūkumo bei lietaus, jautėmės sušalę ir pavargę, tad nusprendėme grįžti į oro uostą, prieš tai užkandant, tad į Tivoli sodus taip ir neužsukome, grįžome atgal į Nørreport stotį, beje sužavėjo „priparkuotų” dviračių gausa šalia šios stoties.

dviraciai

Paskutinis tikslas buvo susirasti greito maisto vietą ir bent šiek tiek sušilti. Pasitelkus Foursquare ir Google pagalbą radome gerai įvertintą sumuštinių parduotuvę Smagsløget. Įvertinimai tikrai nemelavo, nežinau ar dėl to, kad buvome išalkę, bet tie sumuštiniai buvo tobuli ir labai dideli. Aš užsisakiau sumuštinį su lašišą, Šaras aišku – „mėsišką”. Kiekvieno sumuštinio kaina yra DKK 75, t.y. ~ 10 eurų. Jie tikrai verti tos kainos, aš viso jo net neįveikiau, pasilikau antrą pusę vakarienei 🙂 Tad jei lankysitės Kopenhagoje ir ieškositės pigesnės vietos kur galima greitai užkasti labai rekomenduojame šią sumuštinių parduotuvę. Pasistiprinę, kiek anksčiau nei planavome, grįžome į oro uostą, laukti savo skrydžio namo. Kelionė metro tiek į miestą, tiek atgal į oro uostą truko 15-20 min.

Apibendrinant trumpą apsilankymą Kopenhagoje galime drąsiai teigti jog miestas paliko puikų įspūdį, ypač architektūra. Nustebino viešasis transportas, savo modernumu tikrai lenkia Čikagą. Taip pat mane sužavėjo pilnos gatvės žmonių nebijančių išreikšti savo stilių, sutikome daug madingai ir šiuolaikiškai apsirengusių žmonių. Kainos lyginant su Lietuva, net ir su JAV yra tikrai didesnės ir daugumą prekių bei paslaugų pasirodė brangokas.

Nespėjome aplankyti Tivoli sodų, planuose taip pat buvo aplankyti Rosenborg pilį bei Kristianiją. Manau nuovargis po ilgo skrydžio ir prastas oras padarė savo:) O taip pat neparagavau „atvirojo sumuštinio” (smørrebrød).

Išvada – teks dar sugrįžti į Kopenhagą!

P.S. Ačiū draugams už rekomendacijas ką aplankyti šiame mieste. Kiekvieną kartą vykstant į kelionę susikuriame savo planuojamų aplankyti vietų žemėlapį, tad dalinamės juo, gal kada kam pravers 🙂

 

Atsakymų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.