Abukartu Logotipas

#70 Pabėgimas iš Niujorko

Šį savaitgalį sukaks jau du mėnesiai kaip susipakavome daiktus ir išskridome į Meksiką. Kažkada vasarą toptelėjo mintis, juk lapkritį baigiasi mūsų buto nuoma Brooklyn’e ir kodėl tiesiog neišvažiavus žiemai kur šilta. Pasiūliau Šarui ir jis iškart sutiko.

Labai nieko daug neplanavome, tik norėjome pasirinkti gerą vietą šiltai pabūti. Pasirinkome Meksiką, kadangi jau esame čia ne kartą buvę, tradiciškai norėjome važiuoti į Tulum’ą, bet pasitarus su vietine drauge, nusprendėme visgi apsistoti ties Playa del Carmen.

Atėjus laikui išsikraustyti, sukrovėme visus savo daiktus į daiktų saugojimo sandėlį, pernakvojome naktį tuščiame bute savo miegmaišiuose, ir naktį atsikėlę išsskubėjome į oro uostą. Prieš skrendant į Meksiką, dar savaitę praleidome Kolorado valstijoje, bet apie tai papasakosime atskirai.

Atskridome į Kankuno oro uostą lapkričio 13 d. Šaras buvo iš anksto užsakęs mašiną, kuri jau mūsų laukė išėjus iš oro uosto. Vėlai vakare atvažiavome į savo laikiną butą (nuo Kankuno oro uosto iki Playa del Carmen gera valanda kelio). Butą išsinuomavome per Airbnb, ieškojome, kad būtų šalia centro, netoli pliažo, ir turėtų sporto salę ir skalbimo mašiną. Radome visai neblogą variantą, studio tipo butą, su atskirtu miegamuoju, balkonu ir dideliais baseinais.

Pirmas dvi savaites nusprendėme niekur neskubėti ir ištyrinėti aplinkines vietoves, kavines, parduotuves. Tiesa laikas labai greit prabėgo, dienomis visada temperatūra laikėsi apie 30 laipsnių šilumos ir aišku oras labai drėgnas. Toks oras aišku kvieste kviečia į paplūdimį, aš nesu vandens mėgėja, bet Šaras labai norėjo pabandyti nardyti ir „snorkelinti”. 

Po dviejų savaičių buvimo Meksikoje, pagaliau išsiruošėme į paplūdimį. Paskaitėme daug straipsnių ir radome, kad viena įdomiausių vietų „snorkelinimui” yra Akumal Beach. Akumal reiškia „vėžlių vieta”, tai ir kaip ir paaiškina kodėl ta vieta tokia populiari. Vasaros mėnesiais vėžliai čia atplaukia dėti kiaušinių. Akumal vadinamas nardytojų rojumi, nes iš čia yra labai geras priėjimas prie Karibų rifo. Kita populiari veikla yra snorkelinimas, su tokiu tikslu mes ir važiavome ten.

Nuo Playa del Carmen geras pusvalandis kelio, tai mes tiesiog gatvėje susistabdėme taxi ir mus nuvežė ten už 500 pesų.

Kiek skaitėme, kad bent seniau, įėjimas buvo nemokamas, tačiau 2016 m. Akumal įlanka buvo paskelbta saugoma jūros zona. Tik išlipus iš taxi mus užsipuolė keli vietiniai „pareigūnai” sakantys, kad reikia iš karto susimokėti ir nes kitaip niekur nepateksime.  Nežinau, kaip buvo seniau, bet dabar yra įrengti vartai ir jei nori patekti į paplūdimį, turi sumokėti 120 pesų ($5), ir tik praėjus apsauga gali džiaugtis paplūdimiu. Jei nori snorkelinti turi dar papildomai mokėti, kad kartu su gidu ir grupe galėtum pasidžiaugti jūros gyvūnija.  Vienam snorkelinti negalima, turi būti kartu „licenzijuotas” gidas. Šarui pasisekė, kad rado vieną „sertifikuotą gidą” paplūdimyje, kuris sutiko tik jam vienam padaryti turą. Plaukiojimas užtrunka 50 min. Galima pamatyti ne tik vėžlius, bet yra daugybė žuvų, tokių kaip rajos ir barakudos.

Sakoma, kad per dieną gali plaukioti įleidžia tik 200 žmonių, dėl ko verta atvažiuoti anksti ryte. Taip pat, atvažiavus anksti ryte, didesnė tikimybė pamatyti daugiau jūros gyvūnijos, kol dar nesudrumstas vanduo (kaip kad nutiko Šarui).

Jei esi apsistojęs Meksikos rivjeroje, tikrai verta skirti vieną dieną apsilankymui Akumal. Tiesiog pasidžiaugti Karibišku paplūdimiu, baltu smėliu ir turkio spalvos vandeniu ir svarbiausia paplaukioti tarp vėžlių ar panardyti prie koralinio rifo.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.