Abukartu Logotipas

#72 3 dienos Cozumel saloje

Kas ruošiasi atostogoms Meksikos Rivjeroje, tikrai yra girdėjęs apie Cozumel salą. Didžiausia Meksikos Karibų sala kasmet pritraukia milijonus turistų. Naujienų portalo duomenimis, 2022 m. kruizai „atplukdino” 3 milijonus turistų. Cozumel uostas išrinktas 3-iu geriausiu kruizų uostu pasaulyje, pati sala išrinkta viena iš saugiausių turistinių vietų pasaulyje. Ši sala yra viena populiariausia nardymo vietų visoje Meksikoje ir netgi pasaulyje, kadangi čia yra didžiulis koralinis rifas, itin skaidrus ir šiltas vanduo, daug įvairių ryklių rūšių ir kitos jūros gyvūnijos.

Kaip patekti į Cozumel salą?

Yra trys variantai: arba atplaukiate su kruizu, arba atskrendate į tarptautinį Cozumel oro uostą. Trečias variantas – sėsti į keltą. Keltai tiesiai į Cozumel plaukia iš Playa del Carmen miesto. Jei esate apsistoję Cancun mieste, tikriausiai teks išsikviesti taxi arba sėsti į ADO autobusą, kad atvežtų iki Playa.

Keltai plaukia iš prieplaukos esančios šalia „Paseo del Carmen” prekybos centro. Yra dvi keltų kompanijos: Ultramar ir Winjet.

Ultramar keltų bilietai yra dviejų rūšių: „Premium Plius” $290 MXN ($16.48) į vieną pusę ir „Pirma klasė” – $340 MXN ($19.32) žmogui į vieną pusę. Winjet visų bilietų kaina yra $14 žmogui į vieną pusę.  

Keltai plaukia kas valandą nuo 8 val. ryto iki 10 val. vakaro. Mes plaukėme su abejomis kompanijomis, didelio skirtumo nepastebėjome, Winjet keltai yra šiek tiek paprastesni. Plaukimas užtrunka apie 40 min., ir keltuose yra barai kur galima įsigyti gėrimų. 

Bilietus galite įsigyti internetu arba atvykę į prieplauką kasose. Patariame internetu, sutaupysite laiko ir nereikės laukti ilgoje eilėje prie kasų.

Kur apsistoti Cozumel saloje?

Mes buvome apsistoję Cozumel sostinės San Miguel centre. Pasirinkome vos prieš porą savaičių atsidariusį viešbutį „ILLa Cozumel”. Gražus, tvarkingas mažas viešbutis, labai geroje lokacijoje, arti kelto prieplaukos ir miesto aikštės ir visų suvenyrų parduotuvių. Tačiau, vienas didelis BET… Kaip pirmą naktį išsiaiškinome, Cozumel valdžia neriboja „naktinių linksmybių”. Muzika baruose groja iki pirmųjų gaidžių, tad jei nešventi ir apsistoji miesto centre, reikia pamiršti apie poilsį. Buvo trys bemiegės naktys.

Jei norite apsistoti ramiau ir toliau nuo žmonių, tada siūlome apsistoti šiaurinėje salos dalyje. Jei norisi daugiau prabangos ir gerų paplūdimių, tada Cozumel viešbučių zona besidriekianti palei salos pakrantę, kaip tik jums. Čia daug viešbučių ir paplūdimio klubų su nuostabiu skaidriu vandeniu.

Kur pavalgyti?

Pusryčiams siūlome „Aqui + Ahora Coffee Bar (Here and Now Cafe)”, čia rasite nuo kokteilių iki sumuštinių. Didelės kelių aukštų patalpos su balkonu, kur rytais visi susirenka pusryčiauti, o vakare pasišokti. Jei norisi kažko greitai, mums labai patiko „Sucré Salé” kepyklėlė, kurioje galima anksti ryte paskanauti šviežių kepinių ir kavos. Taip pat, vėlyvųjų pusryčių buvome užsukę į „Sereno Cozumel”, puiki vieta ne tik pusryčiam, bet ir saulėlydžiui stebėti, nes restoranas yra antrame aukšte prie pat kranto, tiesa kiek toliau nuo centro.

Pietums/vakarienei siūlome keletą labai skanių variantų. Vienas įdomiausių ir įsimintiniausių restoranų per visą laikotarpį Meksikoje, buvo „Ix Kool”. Restoranas yra įsikūręs prekybos centre „Royal Village”, šalia tarptautinio kruizinių laivų terminalo. Restorane yra gaminami autentiški Majų kultūros patiekalai, pagal vieno Quintana regiono geriausių šefo Karla Enciso receptus. Ragaudami galite ne tik atrasti naujus skonius, bet sužinoti istorijos apie Majų kultūrą.

Abu labai mėgstame viduržemio jūros regiono virtuvę, todėl nepraleidome progos užsukti į „Fuego by Riviera Kosher”, taip pat prie kranto, puiki vieta vakarienei prie saulėlydžio, o taip pat labai skanūs kokteiliai ir mokteiliai. Vienas minusas, palyginus su visomis kitomis kavinėmis saloje, „Fuego” pasirodė brangoka. Vieną vakarą kai labai norėjome picos, apsilankėme „Guido’s” itališkame restorane. Jei norite pavakarieniauti restorane, tai geriau eiti ten anksčiau, nes susidaro ilgos eilės norinčių pavakarieniauti.

HEMINGWAY Lounge & Nightclub Bar, puikus baras (naktį – klubas), kur gali ramiai pasėdėti ant pačio kranto ir net tik atsigerti kokteilių, bet ir pavalgyti. Toje pačioje vietoje taip pat yra nuomojami vandens motociklai, tad jei užsimanysite paplaukioti, niekur toli eiti nereikia.

Ką veikti Cozumel saloje?

Vienas populiariausių dalykų, kad susipažinti su sala yra apvažiuoti ją visą. Pusdienio tam visai pakanka. Kokią transporto priemonę pasirinksite, priklauso nuo jūsų. Labai populiaru motoroleriai. Mes nuomavomės Jeep’ą su atviru stogu, nebuvome nieko rezervavę, todėl vos gavome. Siūlome rezervuoti iš anksto ir labai rekomenduojame šią nuomos vietą „HTL Rentals„.  Automobilį nuomavome dviems nakvynėms ir kaina su draudimu buvo $200.

Kelias veda iš šiaurės į pietus. Vos tik išvažiavus iš miesto, siūlome važiuoti ne pagrindiniu keliu, 0 keliu arčiau vandens „Carr. Costera Surr”, tam kad tiesiog pasigrožėti pakrante. Grįžus atgal į greitkelį, pirmas sustojimas būtų „Freedom in Paradise Reggae Beach Bar & Grill”. Čia atsipūtus rekomenduojame užsukti „Punta Sur Eco Beach Park”. Įvažiavimas bent mums buvo ~ $10 žmogui. Tuo keliu važiavome iki pabaigos, kol privažiavome paplūdimį su baru ir lounge kėdėmis. Čia Šaras pasnorkelino, o aš pasideginau ir atsigėriau šviežių kokoso sulčių. Grįžtant atgal taip pat sustojome prie švyturio, kuriame yra ir mini muziejus. Arčiau parko išvažiavimo yra apžvalgos bokštas, į kurį užlipus, galite pamatyti bent vieną krokodilą pelkėje.

Kitas sustojimas, toliau važiuojant pakrante, Chen Rio paplūdimys. Puikiai tinkamas „snorkelinimui” ir yra taip pat kavinė, kurioje visai skanus maistas ir pardavinėjamas ne alkoholinis alus, kas gan reta. Beje, automobilį paparkavome kitoje puseje kelio, prie didelių krūmynų ir vandens telkinio, kur bandė atsivėsinti krokodilas, tad per daug labai ten nevaikštinėtume. 🙂

Jei norite daugiau sužinoti istorijos apie majų kultūrą, tada privalomas sustojimas yra Cozumelio salos archeologinėje vietovėje. Ji yra pačiame salos viduryje, vadinama San Gervasio griūvėsiais, kur dar yra išlikusių keletas struktūrų ir apeigų vietos. Deja, mums nepavyko apsilankyti, nes vietovės darbo laikas kiekvieną dieną yra 9 iki 3.45 val. vakaro.

Beach Club’ai

Paradise Beach klubas, įsikūręs 20 min. kelio nuo centro, taxi jus gali atvežti už $15. Visai nemažą teritoriją sudaro atskira baseinų erdvė ir paplūdimys su baru-kavine, bei mini parduotuve. Be paplūdimio gultų, taip pat galima už papildomus $50 išsinuomoti „kabaną”. Jei norite visą dieną užsiimti vandens pramogomis, tada galima įsigyti už $18 „Fun Pass”, kuris leidžia naudotis baidarėmis, irklentėmis, bei plūduriuojančių vandens parku. Taip pat galima išsinuomoti vandens motociklus. Teritorijoje yra graži prieplauka, su supynėmis virš vandens. Taigi, kaina visai dienai $64, visai nemažai, tačiau aišku tuos pinigus galite išleisti maistui ir gėrimams.

Playa Palancar Beach Club yra daug paprastesnis klubas, už kurio įėjimą mokėti nereikia, tačiau gultai kainuoja $12 visai dienai. Teritorijoje taip pat yra restoranas, tačiau visi užkandžiai ir patiekalai yra už papildomą kainą. Nors šiame klube nėra baseinų ar vandens parko, gultai daug patogesni ir čia atmosfera yra šiek tiek ramesnė. Svarbu turėti grynųjų pinigų, kad galėtumėte už viską atsiskaityti.

Jei nesinori leisti pinigų jokiems gultams ir klubams, patys išbandėme ir siūlome apsilankyti miesto pliaže Casita. Čia nerasite smėlio ar glutų, o ir priėjimas prie vandens uolėtas (todėl reikėtų vandens batų). Visi atsineša savo antklotus ir pasitiesia ant žolės. Visai šalia yra baras „El Rincon Caribeno” ir anksčiau minėtas „Hemingway Loung’as”. Beje, ši vieta yra priešais Cozumel oro uostą, todėl galima stebėti, virš galvos, besileidžiančius lėktuvus.

Turai

Pats populiariausias turas laivu yra į „El Cielo”. Vietovė yra netoli kranto, tačiau vienintelis patekimas į ją yra laivu, todėl galite arba nuomotis visą laivą arba užsisakyti turą. El Cielo yra labai populiarus dėl skaidraus ir negilaus vandens, ir jūrų žvaigždžių gausos. Visi čia atplaukia pasnorkelinti šalia karibų rifo ir pamatyti tropines žuvis. Yra net tokių turų kurie siūlo gėrimus ir užkandžius tiesiog vandenyje.

Mes truputį apsigavome ir užsisakėme turą, kuris mūsų nenuplukdino į El Cielo, bet tiesiog paplaukiojome palei krantą ir leido pasnorkelinti. Šį turą užsisakėme, nes visa valtis yra pagaminta iš visiškai skaidraus plastiko. Buvo labai įdomu plaukiant stebėti dugną, visa jūrinę gyvūniją. Geriausia dalis buvo, kai kapitonas sustabdė valtį virš nuskendusio karinio laivo.

Buvo labai smagu, turas truko gerą valandą, o kaina buvo $60 žmogui.

Jei kas norėtų Cozumel paplaukioti skaidria valtimi, tai pasidaliname nuoroda į turų kompanijos puslapį čia

Cozumel yra graži sala, apsupta skaidraus vandens ir balto smėlio paplūdimių. Kai lankotės Playa del Carmen, tikrai verta praleisti bent vieną dieną saloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.